Наразі ще не подано жодної петиції

Історична довідка

Селищенська територіальна громада складається з двох населених пунктів – с. Селище та с. Урожайне, розташована на площі 2726,8 га.  Село Селище розташоване в 18 км від м. Вінниці по обидва боки річки Південний Буг. Тут варто побувати заради того, щоб на власні очі побачити руїни колись могутнього Черленківського замку (ХVІ-ХVІІІ ст.). Саме Черленковим звалося колись це поселення, що змінило своє  ім'я на Селище. Археологи знайшли тут поселення трипільців, історики датують виникнення Черленкова XIII ст., хоча вперше в документах він згадується 1620 р. Неподалік від містечка проходив Кучманський шлях і була переправа через Південний Буг. Дерев'яну фортецю побудували литовські князі Коріатовичі (після 1362р.). Будучи важливим опірним пунктом на перехресті торгових шляхів, Черленків отримав статус містечка в 1600 році.
     В 1624р. містечко спалила Буджацька орда. Неподалік з'являється селище Новий Черленків, а місце, де колись стояло місто, називається Старим Черленковим або Седлищем. 1670р. Атанас Черленківський постригся в ченці і запросив братів з Почаєва, подарувавши їм село Ровець. Ченці побудували неподалік від замку монастир. До наших днів збереглися руїни монастирської дзвіниці, що впритул примикають до городу одного з місцевих жителів.
А наступний власник Селища, брацлавський воєвода Онуфрій Щеньовський, розібрав Черленківський замок, який втратив своє військове призначення, та перебудував фортецю на палац. Одна із замкових веж перетворилася на романтичний міні-замок, інша з 1800-х використовувалася як склеп роду Щеньовських. Вінчав споруду купол зі шпилем. Тільки амбразури в нижньому ярусі нагадували про колишнє призначення вежі. Руїни вежі-склепу збереглися над місцевим ставком до наших днів. Неподалік від неї видно фундаменти іншої вежі. Ще одна стара споруда Селища - водяний млин (1885).
    В 1799 році в с. Селище була побудована дерев’яна церква на кам’яному підмурку в честь Воскресіння. В 1875 році відкрилося міністерське однокласне училище.
    До Жовтневої революції селяни мали у своєму розпорядженні 471 га землі, решта 2103 га належала поміщикам Ярошинському, Чернятовському та іншим. Більшість селян працювала на Гніванському цукровому заводі та Гніванських каменоломнях.
    Перекидаючи незримий місток із глибини віків у сьогодення, зазначимо, що у роки Незалежності Селище та Урожайне, які виникли на теренах древніх слов'янських поселень, досягли значних успіхів у сфері соціаль ного і культурного розвитку.
Через с. Селище проходить колія Південно-Західної залізниці. У 2008 році  відкрито новий мостовий перехід  через річку Південний Буг на автошляху Вінниця – Тиврів.
На території села Селище розміщені: сільська рада, загальноосвітня школа 1-3 ступенів,  дошкільний навчальний заклад «Лісова казка», поштове відділення, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Будинок культури із бібліотекою, працює 11 торгівельних точок, 2 ресторани. Здорова конкуренція примушує підприємців проводити реконструкцію своїх торгівельних закладів та приводити їх до сучасних вимог, а також збільшувати асортимент та покращувати якість товарів, що позитивно впливає на якість обслуговування населення. В селі Урожайному працює фельдшерський пункт, сільський клуб, бібліотека, постійно курсує автобус сполученням Урожайне – Вінниця.
Найбільшим товаровиробником на території сільської ради є  ТОВ “Селищанське”, яке орендує земельні частки-паї мешканців Селища та Урожайного. У своїй діяльності підприємство застосовує новітні досягнення агропромислової науки, що дає змогу постійно досягати високих показників  щодо виробництва продукції та рівня заробітної плати працівників.
    Дошкільний навчальний заклад "Лісова казка" - ровесник Незалежності. В даний час в садочку виховуються і навчаються 70 дітей. Працює 3 вікових групи: ясельна, середня і старша. Діти знаходяться в гарному доглянутому приміщенні, всебічно розвиваються і навчаються під керівництвом досвідчених педагогів. Про якість роботи дошкільного закладу свідчать нагороди, які отримує щорічно колектив, займаючи І – ІІ місця в районних оглядах. На протязі 20 років роботи садочка постійно проводиться ремонт приміщення та благоустрій території. В 2006 р. була відремонтована система  опалення. В 2009 році  за рахунок спонсорських коштів встановлено ігровий дитячий майданчик.
    В Селищенській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів навчається 246 учні, працюють 27 педагогів, які доносять до сільських дітей  сучасні методи  навчання. За останні роки  відбулися  позитивні зміни в шкільному житті. З твердого опалення школу було переведено на газове, замінено вікна на пластикові, обладнано два комп’ютерні класи, які налічують 40 комп’ютерів. В школі діють гуртки за інтересами, проводяться різноманітні заходи, спрямовані на духовний розвиток особистості. В 2004 році при школі відкрито музей села, де зібрані багато експонатів, серед них переважно старовинні предмети побуту, одягу, витвори мистецтва.
У 2004 році почалося відновлення Будинку культури. Спільними зусиллями сільської ради, районної державної адміністрації, орендарів та жителів територіальної громади було перекрито дах, зроблено ремонт фасаду і внутрішніх приміщень. Один із залів було переобладнано у зал урочистих подій. У бувшому приміщенні котельні ініціативна група молодих людей власними силами зробила ремонт, обладнавши його під  тренажерний зал. В Будинку культури було організовано чотири клубних формування: "Флористика", "Фотографування", драматичний і хореографічний. Працюють літературна студія "Словеса" і вокальний ансамбль  "Мальви".
Силами місцевих активістів 15.10.1999 р. було відкрито залізничну зупинку електропотягів, що дозволило мешканцям користуватися послугами залізничного транспорту.
За останні роки  було капітально відремонтовано приміщення медичних закладів, а також значно покращено їх матеріальну базу.
В 2007 році Вінницький обласний краєзнавчий музей провів дослідження залишків замкових споруд, що в подальшому дасть змогу провести реставрацію та відбудову Черленківського замку, на основі якого планується створення музейного комплексу.
Відкриття доступу до архівів  дало змогу ентузіастам історичних досліджень Дмитру Бондарю та Анатолію Завальнюку видати серію книг із історії Селища та Урожайного, що було із цікавістю сприйнято мешканцями і стало подією у житті громади.
В 2010 році було створено громадську організацію "Селище", яка опікується питаннями розвитку особистості і спрямування зусиль громади на спільне вирішення гострих суспільних проблем. Громадською організацією разом із сільською радою  за сприяння програми ПРОООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" було відновлено вуличне освітлення на значній території с. Селище.
Вся громада працює заради того, щоб у Селищі та Урожайному створити гарні умови для життя і розвитку особистості, щоб молоде покоління українців отримало всі необхідні передумови для достойного життя. Як можна переконатися із вищенаведеного, на території Селищенської сільської ради достатня увага приділяється вихованню і освіті дітей, культурному і духовному розвитку мешканців, надається якісна медична допомога. Обидва села, які входять до складу територіальної громади, повністю газифіковані, значна частина вулиць мають асфальтове покриття, майже всі вулиці вночі освітлюються, мешканці забезпечені автотранспортним сполученням із районним і обласним центром, а також мають змогу користуватися послугами залізничного транспорту.
Сьогодні є всі підстави говорити, що територіальна громада Селищенської сільської ради  отримала значні здобутки і впевнено дивиться у майбутнє.

Пароль: *